Agnieszka Jankiewicz

 

AGNIESZKA JANKIEWICZ – urodzona w Świnoujściu w 1983 r., absolwentka Liceum Społecznego Fundacji Logos – rocznik 2002 oraz Wydziału Grafiki Projektowej WSSU w Szczecinie. Obecnie pracuje jako asystentka pracowni wypukłodruku prowadzonej przez prof. A. Załeckiego w Katedrze Grafiki Artystycznej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Uprawia grafikę warsztatową. Prace jej były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Szczecinie, Częstochowie , Warszawie oraz w galeriach niemieckich, hiszpańskich i francuskich.

Profesor A. Załecki zwraca uwagę na środki stosowane w pracach autorki, które związane są z tematem jej prac: przejawy życia współczesnego. Autorka przedstawia w swoich pracach zbiorowość i zgromadzenia: „tłum plażowiczów, karne kolumny w mundurach, wypełnione ławy parlamenty”.

Grafiki Agnieszki można było oglądać ostatnio w Galerii Miejsce Sztuki 44 w Świnoujściu, gdzie autorka miała indywidualną wystawę . Kurator A.Pawełczyk napisał w programie : „Patrząc na prace Agnieszki Jankiewicz, zadajemy sobie pytanie o banalność zła”. Ostatnia wystawa Agnieszki nosi tytuł „Powracalność Formy”.