Aktorzy z Teatru ROMA w Logosie!

Nieoczekiwanie dnia 28.03.2018 do naszej szkoły przyjechali aktorzy z warszawskiego Teatru ROMA - Paulina Łaba oraz Paweł Strymiński.
Uczniowie, jak i nauczyciele byli zaskoczeni przyjazdem aktorów akurat do naszej szkoły. Pani Paulina oraz Pan Paweł są świnoujścianami i chętnie odwiedzają swoje miasto; ale dosyć rzadko, ponieważ ich praca, a zarazem pasja nie pozwalają na częste wyjazdy. Jak się później okazało, goście odwiedzili nas, ze względu na ostatni Koncert Noworoczny organizowany przez naszą szkołę, który ich zachwycił. Pan Paweł dowiedział się o koncercie z internetu i gdy obejrzał naszą pełną emocji i zaangażowania zabawę na scenie, która również niosła pomoc małej Emilce, stwierdził, że musi się z nami spotkać. Głównie chodziło o piosenki z musicalu – „Mamma Mia”. Paulina Łaba i Paweł Strymiński wystąpili w spektaklu "Mamma Mia" w teatrze ROMA.
Nasi goście od najmłodszych lat występowali na scenie. Jako, że uczniowie byli bardzo ciekawi, jak wygląda praca w teatrze, to zadawali aktorom liczne pytania . Okazało się, że praca w teatrze nie jest taka łatwa, jak się wydaje. Próby do jednego spektaklu trwają aż 4 miesiące.” Pracujemy sześć dni w tygodniu. Tylko jeden dzień jest wolny, ale i tak zawsze musimy być gotowi do pracy. Czasami warunki na scenie są trudne. Ściany ledowe dają temperaturę około 40 stopni, a my w niektórych spektaklach jesteśmy ubrani w płaszcze i czapki”(np. spektakl”Piloci”) .” Praca w teatrze wymaga dużo wytrwałości i odporności na duży wysiłek fizyczny. Nie możemy chorować - nie ma na to czasu” - wspomina z uśmiechem Pan Paweł. „Zawsze musimy dawać z siebie 100%, pomimo tego, że występ powtarzamy po raz kolejny. Bardzo dużo czasu spędzamy w teatrze, to nasz drugi dom” - dopowiada Pani Paulina.
Na koniec spotkania Pani Paulina i Pan Paweł podarowali nam oryginalną płytę ze ścieżką dźwiękową z musicalu Mamma Mia oraz program spektaklu z autografami większości obsady. Były to dary do licytacji na następny koncert. Goście zapewnili, że z chęcią jeszcze kiedyś nas odwiedzą, a my już planujemy wycieczkę do Warszawy i koniecznie wizytę w Teatrze Roma. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Dziękujemy za spotkanie!

Gosia, klasa VII