Czas na podsumowanie ….

Zakończenie roku szkolnego 2019/20 za nami. To był wyjątkowy rok szkolny ,mimo że czas pandemii, mimo że czas corona wirusa, mimo że czas kwarantanny, to wiele się działo. Czas na podsumowanie. Zakończyliśmy rok szkolny bardzo dobrymi wynikami w nauce. Wszystkie klasy w klasyfikacji rocznej osiągnęły średnią powyżej 4,5, a klasy Szkoły Podstawowej nawet powyżej 5,00 ( kl. 5 SP – średnia 5,21, kl. 6 SP – średnia 5,18) . Klasa 3 LO ukończyła liceum ze średnią 4,89, dziewięcioro uczniów, osiągając średnią 5,00  zostało wytypowanych do nagród Prezydenta Świnoujścia. Dwie uczennice z kl. 1 i 2 LO osiągając średnią 5,23 oraz 5,73, otrzymało nominację do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Jak zwykle w naszej pracy wychowawczej sporo się działo; rozpoczęliśmy rok szkolny oczywiście Piknikiem Integracyjnym, były liczne wycieczki klas do teatru, opery, portu wojennego, schroniska dla zwierząt, Wyższej Szkoły Morskiej; były wizyty ciekawych ludzi w klasach i szkole ( okazało się, że rodzice naszych uczniów mają ciekawe pasje i zainteresowania ).Nietypowo obchodziliśmy Święto Niepodległości , wykazując się wiedzą historyczną, literacką a nawet muzyczną. Po raz kolejny dzieliliśmy się świętami z dwoma potrzebującymi rodzinami. A w lutym po raz 13 odbył się 13 Koncert Charytatywny dla Zuzi, na  którym zebraliśmy imponującą sumę 21 130 zł. Każdy koncert to oczywiście wyjątkowy program artystyczny przygotowany przez wszystkich uczniów Logosu. W tym roku wszystkim w pamięci utkwił wzruszający polonez maturzystów w kontuszach.

Bardzo intensywnie rozwijała się nasza praca wychowawcza, aż niestety czas pandemii i kwarantanny zatrzymał nas w marcu w domach. Już nie spotykaliśmy się w budynku szkoły, w klasach , ale na ….Discordzie.  Mimo wszystko uważamy rok szkolny 2019/20 za udany i z sukcesami: otrzymaliśmy po raz kolejny Srebrną Tarczę Perspektyw 2019, nominację do nagrody Tryton….

Wyjątkowy rok  szkolny powoli przechodzi do historii, czas pokaże , co nam przyniesie nowy. Mamy nadzieję na spotkanie w szkole.

JGG