KLASA 2 G W PAPUGARNI I ESCAPE ROOM

Z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego moja klasa 2G pojechała na wycieczkę do Szczecina do ,,Papugarni'' oraz ,,Escape Room". Rano przeprawiliśmy się promem, aby dostać się na stację kolejową. Czekał tam pociąg, którym mieliśmy dostać się do Szczecina. Przed południem dotarliśmy do miasta i z dworca PKP wyruszyliśmy do ,,Papugarni".

Kiedy dotarliśmy do celu, zapoznaliśmy się z zasadami miejsca oraz papugą o imieniu Riko. Umiała ona nawet powiedzieć kilka zrozumiałych słów, co wzbudziło u nas podziw. Każdy otrzymał karmę do karmienia papug ,weszliśmy do Sali ,gdzie papugi latały po całym pomieszczeniu i siadały na wszystkich. Były tam naprawdę ładne i kolorowe okazy papug. Szczególnie zainteresowała nas papuga ,która kradła pojemniczki z jedzeniem .Po „Papugarni”  poszliśmy do centrum handlowego Kaskada. Następnym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w ,,Escape Room". Escape Room to pokój, w którym rozwiązuje się różne zagadki umożliwiające wyjście z zamkniętego pomieszczenia. Musieliśmy chwilę odczekać, zanim przyszła pracowniczka i objaśniła nam zasady gry. Musieliśmy w ciągu 60 minut znaleźć klucz od pokoju i z niego wyjść .Nie było to jednak proste, gdyż w pomieszczeniu znajdowały się najróżniejsze szafki, skrzynie i sejfy na kłódkę. Musieliśmy odczytywać liczby z różnych rzeczy między innymi zegarów, kart oraz cieni ludzi. Napięcie narastało ,gdy otwieraliśmy coraz to więcej kłódek i czas leciał ,lecz sięgnęło zenitu, gdy przypadkowo koleżanka otworzyła skrzynię z kluczem do wyjścia.

Oba miejsca dostarczyły nam rozrywki. Myślę, że nie zapomnimy tej wycieczki. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do Świnoujścia .