Klasa II LO w Salonie Maturzystów

W czwartek 21 września uczniowie klasy II liceum wzięli udział w kolejnej edycji Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbył się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pomysł naszej wychowawczyni był bardzo trafiony, gdyż mogliśmy tam uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań np. : Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze kierunku studiów ?

Tuż po przekroczeniu progów Wydziału Humanistycznego zobaczyliśmy stoiska prezentujące ofertę edukacyjną uczelni wyższych, miedzy innymi Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Koszalińskiej, Akademii Morskiej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego a nawet Uniwersytetu Coventry z Wielkiej Brytanii. Bardzo pomocne okazały się bezpośrednie rozmowy ze studentami z tych uczelni, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami.

OKE w Poznaniu przygotowała dla nas prezentacje na temat egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Wykładowcy szczegółowo powiedzieli nam, czego możemy się spodziewać i jakie typy zadań występują na egzaminach pisemnych i ustnych. Sięgnęli nawet do arkuszy byłych maturzystów, aby przestrzec nas przed często popełnianymi błędami. Mamy nadzieję, że będziemy umieli skorzystać z tych wszystkich wskazówek, przygotowując się do przyszłych egzaminów i studiów.