Niezwykły świat Koraliny

17 października klasy druga i trzecia gimnazjum oraz szósta i siódma szkoły podstawowej udały się na spektakl pt. "Koralina". Przedstawienie odbyło się w Ośrodku Teatralnym MDK w Świnoujściu.

Niezwykła historia opowiadająca o losach dziewczynki o imieniu Koralina została przygotowana z myślą o starszych dzieciach i młodzieży. Spektakl był adaptacją głośnej powieści brytyjskiego pisarza Neila Gaimana. Opowiadała ona o wydarzeniach po przeprowadzce głównej bohaterki - Koraliny do nowego domu. Nieco zimna matka dziewczynki jest pochłonięta obowiązkami zawodowymi, podobnie jak jej infantylny ojciec. Koralina daremnie próbuje zwrócić na siebie uwagę. Krążyła pomiędzy nimi oraz wymyślała różne niebezpieczne historie dzięki swojej bujnej wyobraźni. Próbowała też ułożyć relacje z nietuzinkowymi lokatorami olbrzymiego domu: dwiema emerytowanymi aktorkami i zwariowaną dyrektorką cyrku. Niczym dziwnym było ożywienie fantastycznego świata spełnionych życzeń przez dziewczynkę po znalezieniu zamurowanych drzwi. Napotkani tam rodzice z czułością odnosili się do Koraliny, ale guziki przyszyte do oczodołów, a w końcu dziwne żądania, wzbudziły w Koralinie podejrzenia. Główna bohaterka musiała walczyć o powrót do swoich prawdziwych rodziców. Swoją wygraną udowodniła, że mierzenie się z lękami, nie jest domeną tylko superbohaterów.

Po przedstawieniu, które się wszystkim podobało, wróciliśmy do szkoło na pozostałe lekcje. W pamięci pozostaną nam długo wrażenia z tego niezwykłego widowiska. Prawdziwa, przejmująca gra młodych aktorów, pomysłowa dekoracja i efekty specjale...Czekamy na więcej takich przedstawień.

 

Michał Krajewski kl II g