20-lecie Logosu – jubileusz szkoły

W dniach 03-04.06.2011 r. obchodziliśmy 20-lecie Liceum Społecznego Fundacji Logos. 20 lat Logosu jest dowodem na to, że marzenia się spełniają, bo szkoła ta jest efektem marzeń kilkorga idealistów. Miło nam, że w naszych obchodach udział wzięło wielu gości: przedstawiciele władz miasta, dawni i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły, sympatycy oraz oczywiście absolwenci, którzy o nas nie zapominają.

Jubileusz zainaugurowaliśmy koncertem, na który złożyło się się przemówienie P. Dyrektor Małgorzaty Gołębiowskiej, występ Chóru Miejskiego (dawniej szkolnego) Logos, scenka kabaretowa pt. "Gdy nauczyciele byli uczniami..." Mogliśmy przekonać się, że talenty pedagogiczne naszych nauczycieli nie od razu się ujawniły. Jak pokazała prezentacja, wyrosło z nich naprawdę nieprzeciętne Grono Pedagogiczne. Sporym zaskoczeniem był występ Martyny Krzepińskiej z piosenką dedykowaną Pani Dyrektor "Dwadzieścia lat minęło...". Talent Martyny znany jest nie od dziś, ale talenty wokalne specjalnego chórku nauczycielskiego okazały się miłym zaskoczeniem dla wielu... Tak miłym, ze piosenka wywołała wiele wzruszeń.

Po programie artystycznym udaliśmy się do Galerii Art na chwilę wspomnień wśród grona absolwentów, rodziców, sympatyków Logosu i władz. Rezultatem tego spotkania są miłe wpisy w Księdze Pamiątkowej. Sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa "Kalejdoskop wspomnień" pokazująca zamierzchłą, ale i tę niezbyt daleką przeszłość Logosu.

Ostatnią częścią tego wieczoru był turniej bowlingowy, w którym brali udział nauczyciele i absolwenci. W zażartej walce zwycięstwo odnieśli absolwenci, spośród których najlepszy okazał się Jakub Koper-Feliks.

Następny dzień to piknik przed szkołą, zwiedzanie szkoły, szukanie śladów przeszłości... Nie zapomnieliśmy także o tych, których z nami już nie ma, dlatego przedstawiciele Rady Pedagogicznej i absolwentów udali się na cmentarz z wiązankami kwiatów dla prof. Artura Kotary, Patryka Zawidowicza i Andrzeja Karpińskiego. I tak zakończyliśmy naszą sentymentalną wycieczkę w przeszłość... Niektórzy absolwenci już odliczają dni do następnego spotkania, mamy nadzieję, że w bardziej licznym gronie. 🙂