SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

Niedawno do naszej szkoły zawitał jej absolwent, były siatkarz - obecnie II trener reprezentacji Polski, Michał Mieszko Gogol. Mieliśmy okazję porozmawiać z nim. Podczas tych 45 minut dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy. Spotkanie z nim umiliło nam czas i oderwało od codziennej rutyny, bo przecież niecodziennie spotyka się kogoś, kto osiągnął tyle w tak młodym wieku. Opowiadał o swojej przygodzie z siatkówką, między innymi to, że pracował jako statystyk sportowy, a studiował coś zupełnie innego. To, że jako trener - mimo że miał studia - dojeżdżał do pracy do Częstochowy ze Szczecina. I to, że nasze nadmorskie miasto - Świnoujście - jest dla niego ważne, bo ma tutaj rodzinę oraz tu się wychowywał. Mówił też o tym, że od małego miał styczność z siatkówką i piłką nożną i to z nią wiązał plany na przyszłość. Ale jednak postanowił zostać siatkarzem. W czasie spotkania z Michałem, nasi uczniowie zadawali mnóstwo ciekawych pytań. Między innymi:
"Jaka była pana motywacja do działania?"
"Jest to trudne pytanie, ale dlaczego nie, moją motywacją była przegrana. Jeśli przegraliśmy, to dążyliśmy dalej w następnych meczach do wygranej."
"Czy ciężko było panu osiągnąć cel?"
"Nie wiem, cała moja kariera stała się przez przypadek, więc nie wiem."
"Ile meczy pan wygrał ?"
"Wygrałem dużo meczy, ale więcej przegrałem."
"Czy oglądał pan się za innymi, kiedy dostawał pan oferty, np. z innych zespołów?",
"Chciałem stawać się coraz lepszy, schodek po schodku chciałem osiągnąć swój cel."
"Ile pan zarabia?"
"Zdecydowanie za dużo."
Padło również pytanie:
"Jakim autem pan jeździ?",Michał odpowiedział na to tak"Obojętnie. Auto jest środkiem transportu - ważne, żeby działało."
Spotkanie z Michałem spodobało się nam wszystkim. Zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Dowiedzieliśmy się dużo rzeczy na jego temat oraz tego, czym się zajmuje. Dla mnie Michał jest sympatycznym młodym mężczyzną, który wie, czego chce od życia. Po tym spotkaniu większość uczniów podeszła do niego, żeby zrobić zdjęcie i chociaż chwilkę porozmawiać z nim sam na sam.
Ciekawe, kto odwiedzi nas następnym razem?

Nikola Grabowska kl. VII