Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości odbyły się 10 listopada w auli Szkół Fundacji „ Logos” w Świnoujściu. Celem apelu było upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uroczystość przybyli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz pierwsza i druga klasa liceum. Na przedstawienie przyszli również nauczyciele i pani dyrektor. Zostało ono przygotowane przez pana od historii ( Roberta Srzedzińskiego) oraz panią od plastyki i muzyki (Beatę Tysowską). Uroczystość poprowadziły uczennice drugiej klasy gimnazjum (Marta Dobek i Natalia Iwaniuk) oraz chór ,do którego należą uczniowie szkoły.

Najpierw prowadzące przywitały gości  i podały cel zgromadzenia. Następnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Później pieśniami narodowymi oraz opowieściami uczniowie wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku.

Po występie głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Gołębiowska. Podziękowała ona nauczycielom i uczniom za przygotowanie apelu. Złożyła również  życzenia i wręczyła kwiaty Pani Beacie Tymowskiej z okazji jubileuszu dwudziestolecia pracy w szkole. Następnie uczniowie z nauczycielami rozeszli się do klas na lekcje.

Wszystkim bardzo podobał się apel, wyszli  bardzo zadowoleni. Byli pod wrażeniem tego, jak ładnie został przygotowany.