Jedyne wyróżnienie w Polsce dla Roksany

Dnia 27 listopada 2014 roku uczniowie Liceum Społecznego Fundacji „Logos” wzięli udział w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores przygotowanym przez Generalną Dyrekcję ds.Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej .Aleksandra Joppek ,Iga Padałko ,Aleksandra Urbaniak , Roksana Chudzik , Aleksander Tęcza oraz ponad trzy tysiące innych licealistów z 28 krajów należących do Unii Europejskiej starali się dokonać przekładu tekstów dotyczących tożsamości europejskiej z języka angielskiego i niemieckiego na język ojczysty.

Pytanie, na które musieli sobie odpowiedzieć, podobnie jak wszyscy tłumacze pisemni, brzmiało: „ W jaki sposób przekazać istotę wypowiedzi?” .Nasi licealiści byli świadomi tego, że dobre tłumaczenie powinno wywołać u czytelnika taka samą reakcję jak oryginał.
Przekłady naszych uczniów zostały ocenione przez tłumaczy z Komisji Europejskiej z uwzględnieniem poprawności tekstu, prawidłowego stosowania pojęć, płynnego wyrażania się na piśmie a także pomysłowości rozwiązań tłumaczeniowych.
Z każdego kraju wybierany był tylko jeden laureat.
Roksana Chudzik uczennica klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego Fundacji Logos przygotowywana przez p. prof. Elżbietę Jankiewicz otrzymała wyróżnienie z j. niemieckiego . Komisja zwróciła uwagę na oryginalność i twórczość tłumaczenia oraz znakomitą znajomość języka.

Gratulacje dla Roksany i p. Elżbiety Jankiewicz