XIII Koncert Charytatywny dla Zuzi

Po raz trzynasty w zimowy, czwartkowy wieczór spotkaliśmy się na szkolnym Koncercie Charytatywnym w Logosie. Tym razem nasza sala gimnastyczna, w cudowny sposób zamieniała się w magiczny wehikuł, który pod kierunkiem Julii  i Alicji z klasy 3 LO  przenosił nas w  niezwykłe miejsca na całym świecie. Nie była to jednak zwykła podróż, ale cudowny rejs z  przebojami z różnych zakątków świata. Nie zbrakło Felicita” duetu Romina Power i Albano, „Never endig story” Limahl'a czy niezwykle energetycznego „99 luftbalons” Neny. Ale podróżowaliśmy  nie tylko z przebojami. Na pewno długo w pamięci zostanie nam gorąca roomba i czacza , egzotyczny taniec prosto z Bollywood czy przezabawny taniec naszych najmłodszych uczniów do przeboju Shakiry „Waka, waka”. Nie mogło zabraknąć też polskiego akcentu i było to chyba najbardziej wzruszające przeżycie tego wieczoru. Nasi  tegoroczni maturzyści w pięknych, polskich, tradycyjnych kontuszach , wypożyczonych specjalnie na tę okazję z Opery na Zamku w Szczecinie, wykonali poloneza, który na długo postanie w naszej pamięci. Jakby emocji było wciąż  komuś mało, na pewno dostarczyła ich aukcja przedmiotów przekazanych na Koncert, podczas którego w tym roku zbieraliśmy środki na leczenie i rehabilitację Zuzi Czop. Brawurowo poprowadzona  przez panią Joannę Gogol aukcja przyniosła, jak zwykle, imponującą sumę w wysokości 21 130 zł i 10 euro. Z czego 18 980 zł z aukcji przedmiotów i 2150 zł oraz 10 euro z zbiórki do puszki. Wylicytowano wszystkie wystawione przedmioty, czyli 119 , najdroższy okazał się przedmiot z historią, czyli koszulka Michała Kubiaka- mistrza świata w piłce siatkowej, podarowana na nasz koncert kilka lat temu i kupiona przez kuzyna małej Zuzi, który po kilku latach postanowił ją przekazać na szczytny cel zbiórki dla małej kuzynki. Koszulkę sprzedano za 800 zł.

Wszystkim darczyńcom, gościom koncertu oraz uczniom, nauczycielom i rodzicom, dzięki którym koncert pozostanie na długo w naszej pamięci, serdecznie dziękujemy.

Byliśmy już w krainie bajek  W.Disneya, podróżowaliśmy z Tomkiem i jego przyjaciółmi, śpiewaliśmy piosenki o miłości, czuliśmy się jak Dancing Queen , zwiedzaliśmy kontynenty z piosenką i tańczyliśmy poloneza w kontuszach, co za rok ? Logos potrafi zaskoczyć….Już zapraszamy.

Jeszcze nie opadły emocje związane z występami naszych uczniów, licytacją wielu niezwykłych i cennych przedmiotów, a dzieci już zadają pytanie: „A co robimy w przyszłym roku?”