Z wizytą u czworonożnych przyjaciół

Dnia 14 listopada 2019r. uczniowie klas licealnych - IA oraz IB odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Świnoujściu.  Zaopatrzeni w karmę i inne ważne artykuły potrzebne schronisku wyruszyli ze szkoły przed godziną 12. Po kilkunastu minutach drogi byli na miejscu. Personel schroniska przywitał naszych licealistów z dużą serdecznością i uśmiechem.

W czasie wizyty uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat pracy w schronisku, opieki nad zwierzętami oraz zasadami postępowania przy czworonogach. Otrzymali także informacje dotyczące zostania wolontariuszem czy pomocy przy zwierzakach - każde życzliwe ręce się przydadzą 🙂 Następnie udali się w odwiedziny do psiaków ciągle poszukujących kochających domów. Poznali historię wielu z nich, nie zawsze szczęśliwą. Potem poszli z wizytą do kotów, także czekających na cudowną rodzinę.

Podsumowując wizytę w schronisku dla bezdomnych zwierząt, była udana i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ponownie będziemy mogli je odwiedzić i wspomóc jak tylko możemy.

Gosia, uczennica klasy IB